مسئله ، مشکل منتظرالمهدی فرماندار قانونی

مسئله ، مشکل: منتظرالمهدی فرماندار قانونی راننده درباره ملایر ماشین قانون برخورد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازار دوم ارز از هفته آینده

تایید خبر تشکیل بازار ثانویه ارز، بازار ارز و سکه را کاهشی کرد. در چهارمین روز هفته سکه با بیش از ۴۰ هزار تومان کم کردن به قیمت ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

بازار دوم ارز از هفته آینده

بازار دوم ارز از هفته آینده

عبارات مهم : بازار

تایید خبر تشکیل بازار ثانویه ارز، بازار ارز و سکه را کاهشی کرد. در چهارمین روز هفته سکه با بیش از ۴۰ هزار تومان کم کردن به قیمت ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید. دلار نیز در پی این خبر دو کانال عقب نشینی کرد. به گفته تحلیلگران، در صورتی که در بازار ثانویه، سقف و کف قیمتی وجود نداشته باشد، قیمت ها در بازار غیر رسمی سیر کاهشی خواهند گرفت. ولی اخباری مانند مالیات از خریداران سکه های پیش فروش می تواند اثر افزایشی به دنبال داشته باشد.

بازار دوم ارز از هفته آینده

شواهد روز چهارم هفته نشانگر آن بود که انتظارات معامله گران ارز و سکه حداقل به صورت موقت عوض کردن کرده هست. سکه روز سه شنبه در حالی بالای ۴۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد که روز دوشنبه به آستانه مرز ۳ میلیونی رسیده بود. در دوازدهمین روز تیرماه، سکه تمام بهار آزادی ۴۴ هزار تومان افت قیمت را تجربه کرد و روی عدد ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

به گفته فعالان، عامل مهم زمینه ساز عوض کردن روند قیمتی در بازار سکه، افت قیمت دلار در بازار آزاد غیررسمی بود. روز دوشنبه، قیمت دلار تا ساعت ۴ بعدازظهر تا محدوده ۸ هزار و ۱۰۰ تومان عقب نشینی کرده بود و بعضی معامله گران تصور می کردند تا ساعات نهایی روز افت قیمت ادامه داشته باشد.به گفته فعالان، انتشار خبری مبنی بر شروع به کار بازار ثانویه ارز عاملی بود که خریداران بازار ارز را عقب برد. خبرها حاکی از آن است که مدیر جمهور با تشکیل بازار دوم ارز موافقت کرده است و از هفته آینده شروع به کار خواهد کرد.

تایید خبر تشکیل بازار ثانویه ارز، بازار ارز و سکه را کاهشی کرد. در چهارمین روز هفته سکه با بیش از ۴۰ هزار تومان کم کردن به قیمت ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مسعود کرباسیان در کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد ساز و کارهای مورد نیاز جهت عرضه ارز توافقی تدارک دیده شده است هست. این خبر در ساعات نهایی روز دوشنبه انتشار پیدا کرده بود و به تبع آن شرایط بازار در روز سه شنبه را تحت تاثیر قرار داد. در این میان، عده دیگری از فعالان، پرش دوباره شاخص بورس را عاملی دانستند که به عوض کردن انتظارات ارزی کمک کرد.

در این روز نیم سکه و ربع سکه نیز مسیر کاهشی را جهت حرکت گزینش کردند. نیم سکه با ۲۰ هزار تومان کم کردن به قیمت یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با افت ۱۵ هزار تومانی روی عدد ۷۵۵ هزار تومانی ایستاد. در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶ هزار تومان افت کرد و به قیمت ۲۳۹ هزار تومان رسید.در این میان در روزهای اخیر شایعه ای نیز در بازار پیچید که ممکن است قیمت سود بانکی بار دیگر زیاد کردن پیدا کند.

با این حال، زیاد معامله گران اعتقاد داشتند خبر شروع به کار بازار ثانویه ارز خریداران را عقب برد؛ در این میان، عده دیگری باور داشتند افت روز سه شنبه اصلاح قیمتی بوده است و بعد از برخورد به کف ۸ هزار تومانی، قیمت یک بار دیگر در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت. از نظر آنها بازار تا از شرایط تازه فعالیت در بازار ثانویه ارز اطلاع کاملی دریافت نکند، تصویر العمل چندانی به آن نشان نخواهد داد. حتی عده ای باور دارند، در صورتی که در بازار ثانویه سقف و کف مشخصی جهت دلار در نظر گرفته شود، بازار تصویر العمل معکوس افزایشی به تشکیل این بازار نشان خواهد داد.

بازار دوم ارز از هفته آینده

در این میان، روزانه اخباری از مجلس انتشار می یابد که زمینه را جهت جوسازی نوسان گیران ارزی فراهم می کند. در واقع هرگاه اخباری انتشار یافته است که می توانست قیمت را با افت زیادی مواجه کند، متعاقبا اخباری از صحبت های بعضی نمایندگان مجلس انتشار یافته است که معامله گران با برجسته کردن آن خریداران را به بازار بازگردانده اند. روز گذشته نیز، یکی از نمایندگان مجلس عنوان کرد، معرفی افرادی که بیشترین تعداد سکه را در شرایط فعلی بازار خریداری کرده اند مورد نیاز هست؛ به گزارش «ایبنا» نماینده مردم پاوه، جوانرود و روانسر افزود: کسانی که اقدام به خرید این تعداد سکه کرده اند به طور حتم با سودجویی در پی ایجاد اخلال در بازار هستند، از این رو دولت باید بی پرده به انتشار اسامی آنان اقدام کند.

نادری با بیان اینکه اخذ مالیات های سنگین از خریداران کلان سکه و ارز لازمه ثبات قیمتی در بازار هست، تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس در پی تصویب قانونی با نشانه اخذ مالیات از افراد متناسب با تمکن مالی آنها در خرید سکه و ارز هست. وی ادامه داد: فردی که توانایی خرید سکه و ارز به تعداد قابل توجه را دارد باید بداند که طبق قانون از پرداخت مالیات نیز نباید سر باز زند. به گفته بعضی تحلیلگران، شاید حتی بعضی بیانات نمایندگان مجلس منطقی به نظر برسد؛ ولی از آنجا که در ابتدای طرح هایی مانند پیش فروش بارها دریافت مالیات تکذیب شد، خبرهای تازه که تکذیب های پیشین را بی اعتبار می کند، همزمان اعتماد عمومی به سیاست گذار پولی را نیز تضعیف می کند.

تایید خبر تشکیل بازار ثانویه ارز، بازار ارز و سکه را کاهشی کرد. در چهارمین روز هفته سکه با بیش از ۴۰ هزار تومان کم کردن به قیمت ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | انتشار | مالیات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz